אודות ערן לביא

אודות ערן לביא

ערן לביא, בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א 1987. במקביל התמחה בתיאטרון רחוב וקרקס אצל אברהם דנא, ממייסדי תחום תיאטרון הרחוב בישראל. לאחר סיום לימודיו היה חבר בלהקת הפנטומימה של יורם בוקר, להקת המחול של רות זיו-אייל וממייסדיו של הכנס הישראלי-הבינלאומי ללהטוטנות (IJC) ועד היום חבר בצוות הניהול שלו והמנהל אמנותי של המופע הישראלי ואירוע האולימפיאדה בתיאטרון הרומי בבית שאן המתקיימים במסגרתו. התמחה באקרובטיקה קרקסית תחת הדרכתו של המאמן מישה קויפמן, חד אופנים בהדרכת Teresa and Sem Abrahams, ותאטרון רחוב עם Bond street theatre New York 

כמי שהתמחותו היא השילוב בין תאטרון לקרקס, מלמד ערן את מיומנויות הקרקס לשחקנים בבית הספר לדרמה של סמינר הקיבוצים משנת 1996. כמו כן לימד בבית הספר למשחק בית צבי, בית הספר לתיאטרון הגוף, תיכון תלמה ילין, בית הספר לתיאטרון חזותי ועוד. את ההרכב המקצועי של הלוליינים הקים עם הלהטוטן והאקרובט שוקה ברגמן. מאז התרחב הצוות, שיתף פעולה עם אמני קרקס שונים והופיע ברחבי העולם. בין השאר ייצג את ישראל פעמיים ב-(EJC European Juggling Convention), בפסטיבל תאטרון Oranjeboom ברוטרדם הולנד, במרכז Espace Catastrophe לקרקס בבריסל בלגיה, במסגרת האופרה הישראלית במתחם הקרמלין במוסקבה, בתיאטרון למרגלות האקרופוליס אתונה יוון ועוד. 

בצד הופעות על הבמה מעצב ערן לביא תנועה לתיאטרון בכלל וקטעי קרקס בפרט. בין עבודותיו : בני ערובה בתיאטרון חיפה, בסטיין ובסטנייה באופרה הישראלית לילדים, הקוסם מלובלין בתיאטרון היידישפיל, אמא קוראז' בתיאטרון העברי-ערבי, על חבל דק בתיאטרון הילדים ולנוער, הכלה המכורה באופרה הישראלית החדשה ועוד. מ-1992 הוא כוריאוגרף הבית של תיאטרון נוצר בבת-ים. בין עבודותיו בנוצר: פנטסילאה, הגבול והשיבה, מחזות מלחמה, הר-טרילוגיה, בובע מייסעס, ועוד.  

החל מ-2003 עוסק ערן לביא גם בעיצוב והקמת גנים לאחר שסיים את לימודיו כמעצב נוף במכללת אורט כפר סבא. 

קישוריםShare by: